Географія. Підручник для осіб з особливими освітніми потребами (F70). 8 клас. Одинченко

Мангусти

Наш пароплав прийшов до берегів Індії. Я знав, що тут водяться мангусти — звірки, що знищують отруйних змій. Мені дуже хотілося придбати такого звірка.

І раптом до нас на пароплав прийшов індієць і приніс клітку з двома мангустами. Я зразу купив їх і поніс у каюту. Та так зрадів, що забув спитати, чим їх годувати, ручні вони чи дикі.

Відкрив клітку, а мангуста — шмиг! І побігла по каюті. Тільки-но я нагнувся, щоб піймати її, як вона мені в рукав, звідти за пазуху. Та так весело поглядала на мене з пазухи і знову ховалася. Потім злізла мені на коліна й стала свої фокуси показувати: то згорнеться, то випростається, то хвіст трубою, то раптом голову просуне між задніх ніг. Мангуста так ласкаво, так весело гралася зі мною, а тут мене на роботу викликали.

Треба було навантажити величезні дерева. Вони були товсті, дуплисті, з корою — прямо з лісу. Ми складали їх гіркою на палубу й міцно зв’язували ланцюгами, щоб море не розкидало їх. Я працював і думав: «А що там мої мангусти роблять? Голодні сидять!» Після роботи випросив у кухаря м’яса, купив бананів, приніс хліба й молока. Випустив мангуст. Вони кинулись до м’яса, шматували його зубами, крякали, муркотали, пили молоко. Потім схопили банан, і скоро від нього залишились самі шкірки.

Одного разу я прокинувся від крику на палубі: «Змія, змія!» Я швидко одягся, схопив клітку з мангустами й вибіг на палубу. Кочегар Федір кричав, що з цих індійських дерев виповзла змія і знову сховалася. Я відкрив клітку. Мангусти так і шмигнули під дерева. Скоро ми побачили задні лапки й хвіст мангусти. Лапки чіплялися за дерево. Мабуть, щось тягло мангусту назад, але вона рвонулася і витягла за собою зміїний хвіст. Хвіст метнувся, підкинув вверх мангусту й кинув її об палубу, але мангуста міцно трималася за змію. Змія скручувалася і тягла мангусту під дерева, а вона витягувала змію все більше і більше. Змія була товста. Вона била хвостом об палубу, як батогом. Усі з жахом чекали появи зміїної голови. Скоро вона з’явилася, і всі побачили, що в шию змії збоку вп’ялася друга мангуста. Змія звивалася, виривалася, стукала мангустами об палубу, а вони трималися, як п’явки. Величезна змія не змогла перемогти мангуст. Вони розшматували її тіло й урятували команду корабля від небезпеки, що їй загрожувала.

З того часу всі полюбили моїх мангуст.

За Б. Житковим

  • Як мангусти врятували команду корабля від небезпеки, що їй загрожувала?