Трудове навчання (технічні види праці). 8 клас. Терещук

Практична робота

Крок за кроком: тримач для кабелів «Краб»*

Виріб складається з двох частин: власне тримача і дерев’яної підставки з магнітами.

КРОК 1: Що потрібно для виготовлення виробу**

Сталевий лист і сталевий дріт, свердло 10-12 мм (приблизно), паяльник, каніфоль, припой, круглогубці, ножиці по металу, оправки різного діаметра, скріпка, скотч, рисувалка, порожня банка з-під фарби, шматок стального дроту, болт.

КРОК 2: Вирізання корпуса

Тримач не вимагає виконання вимірювань. Виріжте ножицями для різання металу чотирикутну заготовку. Вигніть її за допомогою лекала або підручних засобів - наприклад, банки з-під фарби.

КРОК 3: Витиснення усмішки краба

Розріжте скріпку для паперу і вигніть з відрізків дві дужки, які утворюватимуть «усмішку». Потім наклейте «усмішку» на шматок пакувального скотчу і закріпіть його на корпусі краба. Вибийте молотком форму посмішки на корпусі і зніміть скотч із відрізками укріпки.

КРОК 4: Формування корпуса

Формування виконується на дерев’яній поверхні за допомогою болта великого діаметра з круглою головкою. Головка болта встановлюється на вирізаній заготовці корпуса. Коли б’єш молотком по основі болта, листова сталь вигинається, набуваючи закругленої форми. Після надання корпусу потрібної форми полірування виконується вручну або на шліфувальному крузі - з використанням шліфувальної пасти ДОІ (російською - «паста ГОИ», від «Государственный оптический институт»).

КРОК 5: Виготовлення деталей (очей і ніжок краба)

Для виготовлення очей краба краще використати круглогубці, за допомогою яких з відрізка дроту вигинається більша петля. Кінці більшої петлі загинаються досередини, формуючи «очі». Ніжки краба виготовляються з концентричних дротяних петель, вигнутих на оправках відповідного діаметра (більшого і меншого). Петлі спаюють разом. Оправкою може бути накидний ключ.

КРОК 6: Виготовлення клешень

Спочатку клешні виготовляють за допомогою оправки більшого діаметра. Після цього за допомогою оправки меншого діаметра на тому самому відрізку дроту формують менші петлі. Остаточної форми клешням надають круглогубцями.

КРОК 7: Паяння

Спочатку спаюються ніжки (див. вище) і клешні. Потім ніжки, очі і клешні припаюються до корпуса. Частина припою залишається на внутрішній поверхні корпуса. Після застигання цей припій надасть усій конструкції додаткової міцності.

Після спаювання краб полірується на полірувальному крузі.

КРОК 8: Магнітна основа

У дерев’яному бруску свердлінням вибирають глухий паз, у якому встановлюють три неодимові магніти. Після цього краї бруска ошкурюють.

КРОК 9: Фінальна обробка

Для надання стійкості до нижньої дерев’яної поверхні кріпиться протиковзний вініл (можна використати гуму).