Підручник з Основ здоров’я. 8 клас. Тагліна - Нова програма

Вправа № 2

Аналіз повідомлень засобів масової інформації про надзвичайні ситуації

Мета: навчитися аналізувати повідомлення засобів масової інформації про надзвичайні ситуації і діяти відповідно до змісту повідомлення.

Хід роботи

1. Проаналізуйте таке повідомлення: «УВАГА! Говорить штаб цивільної оборони. У зв’язку з підвищенням рівня води в річці Дністер очікується підтоплення будинків у місті. Населенню, яке проживає на вулицях біля річки, треба зібрати необхідні речі, документи, продукти харчування та воду, відключити газ і електрику, вийти в район Високої гори для евакуації в безпечну зону. Оповістіть сусідів про отриману інформацію».

— Про що йдеться у повідомленні?

— Що треба робити?

— Які речі ви візьмете із собою? Чому саме ці речі? Чи пам’ятаєте ви, де лежать ці речі?

— Змоделюйте свою поведінку після отримання такого повідомлення.

Зробіть висновки.

2. Проаналізуйте таке повідомлення: «УВАГА! Говорить штаб цивільної оборони. На хімічному підприємстві сталася аварія з викидом сильнодіючих отруйних речовин. Хмара зараженого повітря поширюється в напрямку нашого населеного пункту. У зв’язку із цим населенню необхідно залишатися в приміщеннях, провести додаткову герметизацію своїх квартир (будинків). Про одержану інформацію сповістити сусідів. Надалі діяти відповідно до вказівок штабу цивільної оборони».

— Про що йдеться у повідомленні?

— Що треба робити?

— Як слід проводити герметизацію приміщень?

— Змоделюйте свою поведінку після отримання такого повідомлення.

Зробіть висновки.

Виконуючи вправу, можна звернутися за додатковою інформацією до сайту.