Правила ведення робочої карти. Трофименко

Висновки

Уміння офіцерів правильно вести робочу карту має важливе значення для управління підрозділами.

Робоча карта офіцера, підготовлена до роботи з правильними і чітко нанесеними відомостями про бойову обстановку, дозволить офіцерам усіх ступенів своєчасно, повно і правильно оцінювати обстановку, приймати відповідне рішення і доповідати його старшому командиру, доводити своїм підлеглим командирам бойові завдання та інформувати командирів сусідніх підрозділів про обстановку, що склалася.

Чим краще офіцери будуть знати умовні тактичні знаки і прийоми ведення робочої карти, тим менше часу вони будуть витрачати на підготовку до бойових дій, на організацію управління підлеглими підрозділами у бою, під час маневру підрозділами та інших обставин.

Зручність роботи з картою у бойових умовах (під час маршу) і можливість швидкого одержання необхідних даних для своєчасного прийняття рішення залежать від якісної підготовки її до роботи.

Таким чином, уміння правильно готувати, вести і користуватися робочою картою є одним із найважливіших показників високої штабної культури кожного офіцера.

Сучасна інформація щодо електронних і цифрових карт, за допомогою яких можливе здійснення планування бойових дій, а також підготовка і проведення тактичних і командно-штабних навчань, може істотно підвищити рівень навченості та боєздатності військ.

Цінністю цього навчального посібника є те, що в ньому детально, у логічній послідовності розкриті питання щодо правил підготовки і ведення робочої карти, правил скорочень, умовних позначень, використовуваних у бойових документах.