Підручник з Мистецтва. 9 клас. Назаренко - Нова програма

Музей мікроскопічної мініатюри майстра Миколи Сядристого

Уже більше чотирьох десятиліть займається створенням шедеврів у стилі мікромініатюри М. Сядристий. Коли його запитують, якими знаннями і здібностями потрібно володіти, щоб виконувати такі надтонкі роботи, він відповідає, що потрібно мати знання і досвід в малюнку, композиції і пластиці, досконально знати властивості всіх матеріалів, з якими працюєте, а також добре володіти своїм тілом, щоб у перервах між ударами серця здійснювати найтонші рухи рукою, в якій знаходиться інструмент». Особливістю творчості М. Сядристого є те, що всі свої твори він виконує вручну, за особисто винайденою технологією для кожного виду робіт. Шедеври майстра перевертають уявлення про людські можливості працювати з такими малими об’єктами і формами. Автор майстерні міні-чудес — Микола Сядристий — вже увійшов в історію світового мистецтва.

Руками майстра був створені:

• найменша в світі книга, що зроблена митцем, офіційно зафіксовано книгою рекордів Гіннесса;

• найменший у світі діючий електромотор розміром 1/20 мм3, цей прилад майже в 20 разів менше макового зернятка;

• мініатюрний макет пивного заводу, розміщений на половинці ячмінного зерна. Складається з золота і платини і має 137 частин;

• єгипетський фараон, який мчить через вушко голки;

Всесвітньо відомий майстер — М. Сядристий — людина, яка в реальності підкувала блоху.

Усі ці та багато інших творів мікромініатюри представлені в колекції музею, що розташований на території Києво-Печерської Лаври. Частина колекції знаходиться в музеї карликового гірського князівства Андорра, 15 робіт — в угорському містечку художників Сентендре. У світі існує всього два музеї мікромініатюр — в Києві і Андоррі.

Паралельний світ

Метафізика

Пам'яті Олександра Гріна

Шахи

Троянда у волоссинні

Караван

Для чого створюються музеї?

Музеї — це місце для роздумів. Саме музеї допомагають нам усвідомити і зрозуміти минуле. Саме у зібраних матеріалах, які знаходяться у музеях, формується образ сьогоднішнього мистецького життя, те — яким воно постане через сто, двісті років.

І, щоб музеї були доступні та інтерактивні, у нас з’являються нові електронні технології — віртуальні філіали музеїв. Знайдіть їх, поблукайте залами електронних музеїв. Завдяки Інтернету, корисна, пізнавальна і розвиваюча інформація стала тепер більш доступною. І ви обов’язково захочете приїхати в ці музеї, щоб відчути їх атмосферу, побачити оригінали. Адже музейні програми — це навіть не питання освіти, а нагальна потреба пробуджувати в якомога більшій кількості людей добро, красу, натхнення, прагнення до самопізнання, самосвідомості і самоосвіти.

Які музеї є у вашому краї? Чим вони відрізняються від інших музеїв в Україні і світі?