Підручник з Мистецтва. 9 клас. Назаренко - Нова програма

Національний музей ремесел Індії

З давніх-давен Індія славилася своїми ремеслами, характерними особливостями яких стали різні візерунки, яскраві кольори, плавні лінії і форми. Щоб зберегти зразки самобутньої індійської культури й показати напрями народного промислу різних регіонів Індії, в 1950-х роках в Нью-Делі був створений Національний музей ремесел. Сьогодні це один із найбільших музеїв Індії, колекція якого налічує понад 35 тис. унікальних експонатів, виконаних народними умільцями з Кашміру, Бомбея, Пенджабу і багатьох інших куточків Індії. Музей займає велику площу (3 га).

Спочатку планувалося, що цей музей стане етнографічним центром, в якому працюватимуть ремісники з усієї Індії. Однак, з плином часу етнографічний центр перетворився на справжній музей. Частина комплексу представлена у вигляді величезної будівлі, яка включає в себе безліч дивовижних галерей, історичний центр досліджень, фотолабораторію, а також унікальний архів. У закритому приміщенні представлені «постійні» експонати, які включають в себе старовинних ляльок, маски, унікальні прикраси, ритуальні атрибути, картини, дерев’яні скульптури, текстиль та багато іншого. Безліч із представлених робіт оновлюються. Завдяки цьому, навіть відвідавши це місце вдруге або втретє, можна знайти для себе щось нове.

Експонати музею Національного музею ремесел Індії

Трикотажні вироби

Скриньки

Частина екстер'єру музею

Індійська мініатюра

Індійські боги. Дерево. Різьба

На території музею створено «Село ремесел» — невелике містечко яке розташувалося на території більше двох гектарів землі. Воно було створене в 1972 р. як доповнення до експозиції. Тут знаходяться храми і безліч будівель, виконаних в сільському стилі. Стіни представлених будівель прикрашені малюнками художників зі всієї Індії. В оселях відтворений традиційний інтер’єр і представлено автентичні меблі і предмети побуту. Частина простору «села ремесел» використовується як тимчасовий зал.

Візок з «Села ремесел»

Окремий майданчик відведено під роботу кращих сучасних ремісників із різних районів Індії, де вони демонструють свою майстерність. Досвідчені умільці регулярно проводять майстер-класи з ліплення, гончарства, різьби по дереву, ткацтва тощо. Тут можна не тільки подивитися за тим, як працюють майстри, а й спробувати свої сили в тому чи іншому ремеслі.

Подвір'я

Вироби з глини для прикраси подвір'я

Подвір'я ремесленника

Будинок ремесленника

На спеціально відведених майданчиках організовуються виступи фольклорних колективів музикантів, співаків, танцюристів, лялькарів.

Виступи фольклорних колективів музикантів і танцюристів на території музею