Підручник з Мистецтва. 9 клас. Назаренко - Нова програма

Відеокліпи

Відеокліп, відеоролик, чи просто кліп — нетривала за часом художньо складена послідовність кадрів.

Відеокліпи (мистецтво специфічної зйомки і монтажу) вважаються окремим короткометражним видом кіномистецтва. У кліпах, в порівнянні з короткометражним кіно, використовуються сцени і ефекти, безпосередньо не пов’язані з поточним сюжетом.

Відеокліпи як вид мистецтва вийшли з повнометражного кіно 1970-х років, яке шукало нові форми мюзиклів і яскраву подачу музичного матеріалу. Кліпова побудова в кіно була притаманна творам авторського, елітарного кінематографа. Поступово кліпи завойовують телебачення. Естрадні музичні номери вже не виконуються, як проста фіксація співака на сцені. Простір екрана заповнюється примхливими поєднаннями картин візуального ряду, де реальне існує поряд з фантастичним. Особливе місце кліпи посідають в системі відео, де стають звичним явищем.

Відеокліпи також застосовуються для реклами товарів і послуг і для візуального супроводу аудіокомпозицій на телебаченні.

Види відеокліпів: концертне відео, художній відеокліп, постановочний відеокліп, студійне відео, анімований відеокліп тощо.

Які з відеокліпів вам до вподоби? Чому? Обґрунтуйте свою відповідь.