Підручник з Мистецтва. 10 (11) клас. Масол - Нова програма

Мистецька мозаїка

Американське кіномистецтво

Голлівуд (район міста Лос-Анджелес, штат Каліфорнія) — центр американської кіноіндустрії, найбільшої у світі. Під час золотого віку Голлівуду кіновиробництво перетворилося на бізнес, великі студії володіли мережею кінотеатрів по всій Америці, сформувався так званий класичний голлівудський стиль.

На початку 1990-х років склалася «велика шістка» голлівудських кіностудій: Columbia Pictures, 20th Century Fox, Warner Bros., Paramount Pictures, Universal Studios, The Walt Disney Companу. Роль «малих студій» сучасного Голлівуду відіграють незалежні компанії DreamWorks, Lionsgate, New Line Cinema та ін.

Логотипи кіностудій-гігантів Голлівуду

Columbia Pictures

20th Century Fox

Warner Bros.

Paramount Pictures

Досягнення американського кіномистецтва пов’язані з розробкою різних жанрів: комедії, мелодрами, вестерна, трилера, мюзиклу, фантастичних стрічок, фільмів жахів, бойовиків і блокбастерів. Тематика життя підлітків, школи також привертає увагу американських кінематографістів.

Американські фільми про школу, підлітків та їхні захоплення

Постер фільму «Класний мюзикл: Випускний» (реж. К. Ортега, 2008)

Постер багатосерійної комедії «Доможися успіху: борись до кінця» (реж. Б. Вудруфф, 2009)

Кадр із фільму-фентезі «Учень чаклуна» (реж. Д. Тьортелтауб, 2010)

Кадр із фільму «Школа виживання» (реж. С. Брілл, 2008)

Кадр із мелодрами «Кіт» (реж. Т. Кесслер, 2008)

У вільний час перегляньте американські кінофільми про школу та підлітків. Обговоріть з однокласниками, порівняйте з вітчизняною школою.

Новітні «дива світу» в сучасній архітектурі Сходу

Дивовижним оазисом серед пустелі постало найбільше місто Об’єднаних Арабських Еміратів Дубай, де досягнення науково-технічного прогресу переплелися з давньою мусульманською культурою. Одним із найамбітніших проектів є штучні острови на березі Перської затоки. З висоти пташиного лету гігантські пальми з піску і каміння вражають красою композиції на воді. У Дубайському парку «Заабіль» побудовано споруду у формі півмісяця, що символізує владу і підкреслює процвітання країни. На кожному з її 5 рівнів (відповідно до 5 Стовпів Ісламу) розташовані обсерваторії та оглядові майданчики.

Пальма Джумейра на березі Дубая, ОАЕ

Бурдж-Халіфа — найвищий хмарочос світу, Дубай, ОАЕ

Хмарочос-півмісяць у парку «Заабіль», Дубай, ОАЕ

Китай не перестає вражати уяву сучасників унікальними проектами. Споруда виставкового центру «Лотос» у Чанчжоу складається із трьох гігантських ажурних бутонів квітки, яка вважається символом мудрості й досконалості на буддійському Сході. Це не тільки шедевр сучасного зодчества, а й зразок енергоефективності. Геотермальні опори конструкцій, вмонтовані у фундамент під водою, влітку охолоджують комплекс за допомогою води, а взимку — нагрівають.

«Фортепіано і скрипка» в Хуайнані — це виставковий зал, який називають «головним романтичним будинком країни» (масштаб 1:50). Прозора скрипка з ескалатором і сходами є вхідною зоною до залу — величезного рояля. Силуети інструментів світяться вночі особливо привабливо.

З-поміж оригінальних споруд Китаю — величезне колесо 27-поверхового готелю на воді в місті Хучжоу, що нагадує підкову (два поверхи готелю під водою). Уночі він заворожує, відбиваючись в озері й утворюючи з відображенням силует цифри «8». Готель зі всесвітньо відомої мережі Sheraton входить до десятка найдорожчих у світі. Розкіш інтер’єрів вражає ще більше, ніж екстер’єр: декор із нефриту і навіть кристалів Swarovski.