Трудове навчання (обслуговуючі види праці). 9 клас. Ходзицька

Практична робота

Вправи з коригування обличчя за допомогою макіяжу й окулярів

Інструменти та матеріали: дзеркало, простий олівець, кольорові олівці.

Послідовність виконання роботи:

 • 1. Визначити свою форму обличчя та його колірний тип.
 • 2. Намалювати простим олівцем у зошиті свою форму обличчя. Скопіювати малюнок кілька разів.
 • 3. Із використанням кольорових олівців намалювати повсякденний макіяж, який, на вашу думку, найбільш підходить до вашого типу обличчя.
 • 4. Придумати ще один вид повсякденного макіяжу та намалювати його на другому малюнку.
 • 5. Порівняти малюнки та обрати макіяж, що найбільше підійде до вашого типу обличчя.
 • 6. На кожному з малюнків намалювати окуляри, що, на вашу думку, найбільше підходять до типу обличчя.
 • 7. Порівняти малюнки й обрати ті окуляри, що найбільше підходять до вашого типу обличчя.
 • 8. Заповнити таблицю в зошиті.

Номер малюнка

Макіяж

Окуляри

переваги

недоліки

переваги

недоліки

1

2

3

4

Ключові слова: макіяж, косметика, макіяж вечірній, весільний, діловий, коригуючий, світлотіньова техніка, основа, блик, контур, етапи корекції обличчя, засоби для макіяжу, ґрунтовка (основа), тональні креми, пудри, тіні для повік, олівці для повік, олівці для очей (кайали), олівці для брів, туш для вій, блиск для губ, контурні олівці для губ, рум'яна, окуляри.

Контрольні запитання

 • 1. Що таке макіяж?
 • 2. Які існують види макіяжу?
 • 3. Які засоби використовують під час нанесення макіяжу?
 • 4. Як правильно дібрати окуляри до форми обличчя?

Працюємо в парах

Намалюйте різні типи обличчя. На кожному з типів обличчя «виконайте» однаковий тип вечірнього макіяжу та намалюйте однакові окуляри.

Перший учень малює макіяж, а другий — окуляри. Зробіть висновок, якому типу обличчя найбільше підійшов обраний тип макіяжу й окулярів.

Працюємо творчо й самостійно

Розробіть для свого типу обличчя карнавальний макіяж на Новий рік і Хеллоуін. Виконайте ескізи в зошиті.

Кожна людина прагне виглядати неперевершено. Мода змінюється дуже швидко, але щоб виглядати стильно, зовсім необов'язково слідувати всім її тенденціям. Звичайна хустка може стати яскравим акцентом вашого вбрання. А красивий теплий шарф, обмотаний навколо шиї, не тільки захистить від застуди, але й стане чудовим завершальним штрихом вашого модного образу.

Шарфи бувають різні за стилем, кольором, фактурою. Шарф може бути зв'язаний спицями, гачком, виготовлений із тканини, мережива, тасьми тощо. Модний шарф — не тільки незамінний аксесуар, але й цілком функціональна частина гардеробу як для жінок, так і для чоловіків у будь-яку пору року. Улітку найкраще використовувати вироби з шифону, бавовни, шовку, поліестеру, а взимку — з кашеміру, вовни, ангори. Розміри й форма шарфів також різноманітні: можна знайти шарфи квадратної, прямокутної і навіть трикутної форми. Колір шарфа слід вибирати з урахуванням особливостей одягу. Якщо ваше вбрання стриманого кольору, то шарф краще обирати яскравий. Якщо ж одяг насичених кольорів, то шарф має бути нейтральних тонів. До сукні, ділового костюма, блузки доречним буде шарф з легкої тканини, а урочисте вечірнє вбрання добре виглядатиме з палантином з блискучої тканини чи оксамиту.

Існує багато способів, як зав'язати шарф і хустку. За основу можна взяти рекомендації модельєрів і формувати свій неповторний стиль.

Деякі способи зав'язування шарфа

Хустка як стильний аксесуар

Хусткою можна вишукано прикрасити сумочку, шляпку тощо. Експериментуйте з аксесуарами, фантазуйте, змінюйте свій образ і створюйте власний стиль!

Цікаві факти

• Найдавніші шарфи виявлено в Китаї. У гробниці імператора Цинь Ши Хуан-Ді було знайдено понад сім тисяч фігурок воїнів, і у кожного висів на шиї шарф. Стародавні воїни використовували їх для того, щоб уберегтися від холоду й вітру, але із часом шарфи почали виконувати інші функції. Близько 230 року до н. е. в Китаї різні шарфи служили для позначення військових звань.

• 1837 року на британський трон зійшла королева Вікторія, яка ввела моду на шарфи. У вікторіанську епоху цей аксесуар визначав відмінність між представниками різних верств суспільства. Королева Великобританії Єлизавета II, відома прихильниця капелюшків, на неофіційних заходах надає перевагу саме хусткам.

• Цікавим фактом є те, що українську хустку використовували для «підтяжки» обличчя. Вдало пов'язаною хусткою можна було скоригувати форму обличчя, заховати друге підборіддя, а туго замотана хустка навіть розгладжувала зморшки!

• У Миколи Гоголя була пристрасть до рукоділля. Він любив в'язати спицями шарфи, ткати пояси та шити шийні хустки.