Трудове навчання (для дівчат). 7 клас. Ходзицька

Цей підручник можна завантажити у PDF форматі на сайті тут.

§ 7. В’язання гачком по спіралі

  • 1. Застосування у виробах полотна, в’язаного гачком по спіралі.
  • 2. Особливості в’язання полотна по спіралі.
  • 3. Схематичне зображення в’язання по спіралі.

Застосування у виробах полотна, в’язаного гачком по спіралі

Одним із різновидів в’язання гачком по колу є в’язання по спіралі. Такий вид в’язання можна зустріти в одязі та елементах його оздоблення (головні убори, шкарпетки, квіти для оздоблення одягу), в побуті (килими, подушки) (мал. 106).

Мал. 106. Вироби, вив’язані гачком по спіралі

В’язання по спіралі також використовується для створення іграшок, у тому числі м’яких іграшок у вигляді маленьких тваринок або предметів, наділених людськими якостями (амігурумі) (мал. 107).

Мал. 107. Іграшки амігурумі

Іграшки в’яжуть гачком меншого розміру, ніж товщина нитки, щоб створити дуже щільне в’язане полотно, яке не дасть можливості наповнювачу іграшки вибиватись назовні.

Особливості в’язання полотна по спіралі

Особливістю в’язання по спіралі є гармонійне поєднання елементів в’язання за кольором та якістю ниток.

Принцип в’язання гачком по спіралі такий самий, як і при в’язанні по колу: починається з набору ковзаючої петлі або ланцюжка з повітряних петель. Відмінністю є те, що з’єднувальна петля в кінці ряду не в’яжеться, а перша петля попереднього ряду використовується як наступна для подальшого в’язання. Саме тому в’язання гачком по спіралі виглядає як ряд без кінця, має лицьовий та виворітний боки.

Щоб розширити полотно під час в’язання по спіралі необхідно додавати певну кількість стовпчиків у ряду. Для цього використовують такі самі елементи та прийоми, як при в’язанні полотна по колу: повітряні петлі, подвійні стовпчики та «закон кола» (мал. 108 а). У разі, якщо стовпчики не додавати — отримаємо вузьку або широку трубочку, залежно від кількості набраних петель (мал. 108 б).

Мал. 108. В’язання по спіралі: а — з додаванням петель; б — без додавання петель

Схематичне зображення в’язання по спіралі

Для схематичного зображення в’язання полотна по спіралі використовуються такі самі умовні позначення, як і при в’язанні прямого полотна або в’язанні по колу. Схему в’язання слід читати з середини кола проти годинникової стрілки. Коло в середині спіралі має бути ланцюжком із повітряних петель або ковзаючою петлею, заповненою стовпчиками без накиду.

Кожен ряд позначається порядковим номером (1, 2, 3, 4 і т.д.) (мал. 109).

Мал. 109. Схема в’язання по спіралі стовпчиком з одним накидом

Тільки перший ряд починається з петель підйому, другий та останній є продовженням ряду спіралі.



Підтримати сайт і наші Збройні Сили можна за посиланням на Buy Me a Coffee.