Підручник з Правознавства. 10 клас. Філіпенко - Нова програма

§ 77. ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ. МІЖНАРОДНІ ГАРАНТІЇ ПРАВ ДИТИНИ

Працюємо у групах

І. 1. З’ясуйте потреби (очікування) дитини від різних суб’єктів з її оточення: 1 група - очікування від сім’ї (наприклад, сім’я задовольняє потреби в харчуванні); 2 група - очікування від друзів, однолітків (наприклад, потреба у спілкуванні); 3 група - очікування від школи, учителів; 4 група - очікування від державних інституцій.

2. Представте результати своєї роботи, занотовуючи їх у таблицю:

1

Очікування дитини від сім’ї

2

Очікування дитини від друзів

3

Очікування дитини від школи

4

Очікування дитини від держави

3. Попрацюйте з текстом Конвенції ООН про права дитини, зіставте конкретні потреби дитини зі статтею Конвенції.

Потреби дитини

Права дитини за Конвенцією

4. Проведіть брифінг. Чи всі ваші очікування прописано в Конвенції ООН як ваші права? Чому на вашу думку існує потреба дитини в любові, але це не трансформується в забезпечене Конвенцією право?

Працюємо самостійно

II. Прочитайте статті. Які норми Конвенції ООН про права дитини порушено? Відповідь обґрунтуйте, спираючись на статті Конвенції.

1. На акціях протесту в Москві в червні 2017 р. було затримано 136 підлітків. «Моя думка - ці хлопці й дівчата переживають зараз період помилок, вони живуть у своєму, іноді кимось придуманому, світі», - сказав голова департаменту регіональної безпеки Москви Володимир Черніков. Він пов’язав участь неповнолітніх у масовій акції опозиції з їхнім бажанням «реалізувати себе будь-якою ціною, довести, що ти якийсь інший». (https://ukr.lb.ua/world/2017/06/14/368982_aktsiyah_protestu_moskvi_zatrimali.html).

2. Спікер Верхньої палати парламенту РФ Валентина Матвієнко конкретизувала свою пропозицію про заборону участі в мітингах дітей та підлітків. Вона заявила, що за це потрібно карати батьків та організаторів акцій протесту. Свою ідею Матвієнко виклала в інтерв’ю газеті «Известия», підкресливши, що, на її думку, участь у протестах неповнолітніх іде в розріз із «моральними нормами». Пізніше з нею погодилася й омбудсман РФ Тетяна Москалькова. (https://www.mk.ru/politics/2017/05/24/matvienko-predlozhila-nakazyvat-roditeley-i-politikov-za-podrostkov-na-mitingakh.html).