Серія «Мій конспект». «Історія стародавнього світу». 6 клас

УРОК 29

ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ З ТЕМИ «ДАВНІ ІНДІЯ ТА КИТАЙ»

Мета: оцінити навчальні досягнення учнів, набуті в ході вивчення теми «Давні Індія та Китай»; розвивати вміння давати письмові відповіді на запитання, працювати самостійно.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.

ПЕРШИЙ ВАРІАНТ

I. Організаційний момент

Повідомлення теми та мети уроку. Вчитель розповідає етапи роботи на уроці; критерії оцінювання.

II. Основна частина уроку

Учні дають письмові відповіді на запитання.

Варіант 1

1. Охарактеризуйте природні умови Давньої Індії.

2. Дайте визначення поняття «каста».

3. Поясніть стисло вислови, пов’язані з історією Китаю.

  • «Піднебесна країна» — ____ .
  • Найдовше кладовище у світі» — ____ .
  • «Жовті пов’язки» — ____ .

4. Оберіть слова і словосполучення, що стосуються Давнього Китаю.

Біблія, Жовта ріка, Євфрат, шовк, папір, Цінь Шіхуанді, цар Соломон, імперія Хань, індуїзм, клинопис, голкотерапія.

5. Назвіть перші дві варни в Індії і вкажіть, з яких частин тіла Брахми вони були створені.

6. Складіть міні-твір на тему «Досягнення давньоіндійської культури».

Варіант 2

1. Охарактеризуйте природні умови Давнього Китаю.

2. Дайте визначення поняття «варна».

3. Поясніть стисло вислови, пов’язані з історією Китаю.

  • «Серединне царство» — ____ .
  • «Великий шовковий шлях» — ____ .
  • «Блукаюча ріка» — ____ .

4. Оберіть слова і словосполучення, що стосуються Давньої Індії.

Біблія, варна, Євфрат, шахи, компас, висячі сади Семіраміди, піраміда Хеопса, буддизм, Шива, Ганг, Чандрагупта.

5. Назвіть останні дві варни в Індії і вкажіть, з яких частин тіла Брахми вони були створені.

6. Складіть міні-твір на тему «Досягнення давньокитайської культури».

ДРУГИЙ ВАРІАНТ

I. Організаційна частина уроку

II. Виконання завдань

Учні отримують кросворд.

Відповіді в цьому кросворді записуються тільки у виділених клітинках сірого кольору за напрямком стрілок. У кожній парі слів остання літера першого слова є першою літерою наступного слова.

1. Ім’я індійського царя, який бився з Олександром Македонським. (Пор)

2. Основний продукт харчування в китайців. (Рис)

3. Герой, на якого міг обертатися бог Вішна. (Рама)

4. Бог вогню в аріїв. (Агні)

5. Матеріал для письма, винайдений китайцями. (Папір)

6. Арійський бог, ім’я якого означає «Червоний». (Рудра)

7. З цієї трави в Китаї виготовляли матеріал для письма. (Бамбук)

8. Ім’я юнака, в якого також міг втілюватися бог Вішну. (Кріїина)

9. Непрохідні тропічні ліси. (Джунглі)

10. Самоназва держави китайців — «Піднебесна ____». (Імперія)

11. Чай у перекладі з китайської — «молодий ____». (Листочок)

12. Знаменитий філософ Китаю. (Конфуцій)

13. Інша назва фарфору. (Порцеляна)

14. Ім’я відомого завойовника, який вдерся до Індії. (Александр)