Усі уроки до курсу «Світова література». 11 клас
УРОК № 36
Тема. Контрольна робота за темами: «Поети “срібної доби” російської поезії (О. Блок, А. Ахматова, Б. Пастернак)», «Література другої половини XX ст. (Б. Брехт “Життя Галілея”»)
Мета: закріпити й систематизувати знання учнів, перевірити рівень знань, умінь і навичок з метою їх контролю та корекції; розвивати пам’ять, образне й логічне мислення, зв’язне мовлення, уміння висловлювати свої думки й аргументувати їх; виховувати найкращі людські якості.
Обладнання: тестові завдання.
Тип уроку: контролю й корекції знань, умінь і навичок.
ХІД УРОКУ
І. Оголошення теми, мети, мотивації навчальної діяльності учнів
II. Основний зміст роботи
- 1. Інструктаж до виконання тестових завдань
- 2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)
ТЕСТИ
Варіант І
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал)
1. Поема А. Ахматової «Реквієм» присвячена:
- а) мужнім захисникам вітчизни у Другій світовій війні;
- б) жертвам громадянських воєн;
- в) жертвам сталінського терору;
- г) жертвам атомних бомбардувань у Хіросімі та Нагасакі.
2. Звукопис, натяк, сугестія характерні для такого напряму (течії):
- а) символізму;
- б) акмеїзму;
- в) кубофутуризму;
- г) реалізму.
3. Б. Брехт створив:
- а) «драматичний театр»;
- б) «епічний театр»;
- в) «сатиричний театр»;
- г) «пародійний театр».
4. Продовжте речення.
«Акмеїзм — це...»
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали)
1. Розкрийте суперечливий образ Галілея з драми Б. Брехта «Життя Галілея».
2. Зробіть короткий ідейно-художній аналіз вивченого напам’ять вірша одного з поетів «срібної доби».
Високий рівень
(Максимально — 4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Напишіть есе за поезією О. Блока «Незнайома» та однією з ілюстрацій (чи однойменною картиною І. Кримського).
2. Розкрийте інтелектуально-філософський, новаторський зміст драми Б. Брехта «Життя Галілея».
Варіант II
Початковий і середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал)
1. Вірш О. Блока «Скіфи» присвячений:
- а) культурному впливу Європи;
- б) загадковому характеру Росії;
- в) сміливим відкривачам Америки;
- г) давнім традиціям Азії.
2. Чіткість, ясність, особлива «прозорість» образів характерні для такого напряму (течії):
- а) акмеїзму;
- б) символізму;
- в) неоромантизму;
- г) футуризму.
3. Б. Пастернак є автором:
- а) поеми «Реквієм»;
- б) п’єси «Матінка Кураж та її діти»;
- в) роману «Доктор Живаго»;
- г) поезії «Незнайома».
4. Продовжте речення.
«Футуризм — це...»
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали)
1. Опишіть особливості «епічного театру» Б. Брехта.
2. Зробіть короткий ідейно-художній аналіз улюбленої поезії «срібної доби».
Високий рівень
(Максимально — 4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Напишіть твір «Моральна відповідальність учених за їх відкриття» за п’єсою Б. Брехта «Життя Галілея» та власними спостереженнями .
2. Напишіть есе про розквіт російської поезії «срібної доби».