Усі уроки до курсу «Художня культура». 11 клас

УРОК № 17

Тема. Узагальнення знань

Мета: узагальнити знання учнів із курсу «Зарубіжна художня культура»; розвивати творчі здібності, пізнавальну активність, удосконалювати навички написання обґрунтованих і розгорнутих відповідей на запитання; виховувати прагнення досягти високих результатів, толерантність, шанобливе ставлення та інтерес до культури інших народів, пам’яток світової культури.

Оснащення. Зоровий ряд: колаж із портретів митців та їх творів, з якими ознайомилися впродовж вивчення курсу. Музичний ряд: фрагменти найулюбленіших музичних творів, що слухали впродовж вивчення курсу. Обладнання: тестові завдання (4 варіанти); ТЗН.

Тип уроку: контроль знань, умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Оголошення теми й мети уроку

III. Узагальнення вивченого матеріалу

1. Виконання тестових завдань

Варіант І

Початковий рівень (кожна правильна відповідь — 0,5 бала)

1. Культура Далекого Сходу розвивалася під впливом таких релігій:

  • а) християнство, даосизм, буддизм;
  • б) буддизм, даосизм, конфуціанство;
  • в) буддизм, даосизм, язичництво.

2. Арабо-мусульманська архітектура представлена:

  • а) мінаретами, ступами, пагодами;
  • б) мінаретами, медресе, мечетями, караван-сараями;
  • в) мінаретами, соборами, фортецями.

3. У живописі Ренесансу поширені такі жанри та теми:

  • а) релігійний, тема материнства;
  • б) «гори та води», портрет, пейзаж;
  • в) історичний, батальний, тема материнства.

4. До найвідоміших робіт Дієґо Веласкеса належать:

  • а) «Поклоніння волхвів», «Прялі», «Час, що розплився»;
  • б) «Поклоніння волхвів», «Дім божевільних», «Процесія флагеллантів»;
  • в) «Поклоніння волхвів», «Меніни», «Прялі».

5. Типові зразки ранньої грецької скульптури:

  • а) зображення юнацької (курос) та дівочої (кора) фігур;
  • б) скульптурний портрет, декоративна скульптура;
  • в) скульптура тварин, декоративна скульптура.

6. Пекінська опера поєднує елементи:

  • а) балету, драми, інструментальної музики;
  • б) драми, комедії, тек-вон-до;
  • в) вокалу, драми, акробатики та бойових мистецтв.

Середній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)

7. Схарактеризуйте основні риси барокової архітектури.

8. Якими є характерні риси спірічуелсу, блюзу та регтайму?

9. Назвіть видатних танцівників російського балету.

Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 1,5 бала)

10. Назвіть особливості російського історичного живопису, представників та їх твори.

11. Схарактеризуйте галузі наукових та мистецьких інтересів Леонардо да Вінчі.

Високий рівень (правильна відповідь — 3 бали)

12. Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Дайте докладну й обґрунтовану відповідь на запитання.

  • Порівняйте особливості розвитку кінематографа у Франції та США.

(Усього — 12 балів)

Варіант II

Початковий рівень (кожна правильна відповідь — 0,5 бала)

1. Найпоширеніші жанри китайського живопису:

  • а) пейзажний, портретний;
  • б) портретний, казковий;
  • в) міфологічний, пейзажний.

2. Невід’ємною рисою готичного храму була обов’язкова наявність:

  • а) настінної мозаїки;
  • б) вітражів;
  • в) фресок.

3. Представники мистецтва Ренесансу:

  • а) Леонардо да Вінчі, Рафаель Санті, Джотто, Мазаччо;
  • б) Ян Вермеєр, Мікеланджело Буонарроті, Іван Шишкін;
  • в) Леонардо да Вінчі, Пітер Брейгель-старший, Лоренцо Берніні.

4. Відомі голландські живописці:

  • а) Франс Хальс, Рембрандт, Ян Вермеєр, Мікеланджело Буонарроті, Іван Шишкін;
  • б) Леонардо да Вінчі, Пітер Брейгель-старший, Лоренцо Берніні;
  • в) Франс Хальс, Рембрандт, Ян Вермеєр, Віллєм Хеда.

5. Представники віденського класицизму:

  • а) Й. Гайдн, В. А. Моцарт, Л. ван Бетговен;
  • б) Ф. Вебер, Ф. Шуберт, М. Глінка;
  • в) Й. Брамс, Ж. Бізе, П. Чайковський.

6. Найвидатніші танцівники російського балету:

  • а) А. Павлова, П. Чайковський, М. Плісецька, В. Ніжинський, Р. Нурієв;
  • б) Г. Уланова, А. Павлова, М. Плісецька, В. Ніжинський, Р. Нурієв;
  • в) А. Павлова, П. Чайковський, М. Фокін, С. Дягілєв, Р. Нурієв.

Середній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)

7. Назвіть видатних акторів і режисерів французького кінематографа.

8. Які види образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва розвивалися у країнах Близького Сходу?

9. Назвіть композиторів-романтиків та їх найвидатніші твори.

Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 1,5 бала)

10. У чому полягають відмінності парків Великої Британії та Франції?

11. Схарактеризуйте стилі, що є витоками джазу.

Високий рівень (правильна відповідь — 3 бали)

12. Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Дайте докладну й обґрунтовану відповідь на запитання.

  • Схарактеризуйте розвиток балетного мистецтва в Росії, творчість його відомих представників (композиторів, хореографів, танцівників) та їх твори.

(Усього — 12 балів)

Варіант III

Початковий рівень (кожна правильна відповідь — 0,5 бала)

1. Пекінська опера поєднує елементи:

  • а) балету, драми, інструментальної музики;
  • б) драми, комедії, тек-вон-до;
  • в) вокалу, драми, акробатики та бойових мистецтв.

2. Найвидатніші зразки готичної архітектури:

  • а) собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі), Лондонське Вестмінстерське абатство, Міланський собор;
  • б) собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі), Чернінський палац, Смольний монастир, Зимовий палац, Хоум-іншуранс-білдінг;
  • в) собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі), Зимовий палац, Ейфелева вежа, Хоум-іншуранс-білдінг.

3. Мікеланджело Буонарроті створив такі твори:

  • а) «Аполлон Бельведерський», «Вакх», «Ніка Самофракійська», «П’єта» («Оплакування Христа»);
  • б) «Битва кентаврів», «П’єта» («Оплакування Христа»), «Давид»;
  • в) «Битва кентаврів», «Дискобол», «Вакх», «П’єта» («Оплакування Христа»).

4. Шансон — це:

  • а) різновид народної чи естрадної французької пісні ліричного змісту;
  • б) естрадна пісня-танець у повільному темпі;
  • в) пісня, автором і виконавцем якої зазвичай є та сама людина.

5. До композиторів-романтиків належать:

  • а) Й. Гайдн, В. А. Моцарт, Л. ван Бетговен, Ж. Бізе, М. Мусоргський;
  • б) Ф. Шопен, Ф. Ліст, Ф. Шуберт, Й. Штраус;
  • в) Й. Гайдн, М. Римський-Корсаков, Л. ван Бетговен, Ф. Ліст, Ф. Шуберт.

6. Жанри американського кінематографа:

  • а) пригодницький, мюзикл, бойовик, фантастика, фільми жахів, фільми катастроф, фільми для сімейного перегляду;
  • б) мюзикл, фільми для індивідуального перегляду, фантастика, авангардні фільми, фільми жахів, фільми катастроф;
  • в) бойовик, фільм-опера, фільм-вистава, фільми для сімейного перегляду, пригодницький, мюзикл, фантастика, фільми жахів, фільми катастроф.

Середній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)

7. Схарактеризуйте особливості поп-музики.

8. У чому полягає філософія японського саду?

9. Схарактеризуйте сюжет картини Ель Ґреко «Есполіо».

Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 1,5 бала)

10. Назвіть спільні та відмінні риси китайської опери та японського театру.

11. Схарактеризуйте особливості архітектури модерну.

Високий рівень (правильна відповідь — 3 бали)

12. Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Дайте докладну й обґрунтовану відповідь на запитання.

  • Схарактеризуйте історичні умови розвитку живопису Іспанії, стильові особливості творів Ель Ґреко, Дієґо Веласкеса, Франсіско Гойї, Сальвадора Далі.

(Усього — 12 балів)

Варіант IV

Початковий рівень (кожна правильна відповідь — 0,5 бала)

1. У живописі Китаю поширені жанри:

  • а) «гори та води», «квіти та птахи», «люди»;
  • б) «пагорби та річки», «гори та води», «квіти та птахи»;
  • в) «квіти та птахи», «люди», «імператори та гейші».

2. Головна споруда європейського міста XIII—XIV ст.:

  • а) будинок, вежа;
  • б) собор, храм;
  • в) фортеця, ринок.

3. Сюрреалізм Сальвадора Далі:

  • а) звертався до безпосереднього зображення буденного життя простих людей;
  • б) конструював дійсність за допомогою вільної імпровізації;
  • в) відображав сновидіння.

4. Найвідоміший зразок садово-паркового мистецтва світу — резиденція французьких королів:

  • а) Гайд-парк;
  • б) Версаль;
  • в) Річмондський парк.

5. До французьких шансоньє належать:

  • а) Г. Монтегюс, Е. Піаф, ПІ. Азнавур, П. Каас, Джо Дассен;
  • б) Б. Сміт, Ів Монтан, Ш. Азнавур, Е. Піаф;
  • в) Л. Армстронг, Е. Преслі, Ів Монтан, ПІ. Азнавур.

6. Сфумато винайшов:

  • а) Мікеланджело Буонарротті;
  • б) Леонардо да Вінчі;
  • в) Лоренцо Берніні.

Середній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)

7. Назвіть характерні риси індійського танцю.

8. Схарактеризуйте особливості готичної архітектури.

9. Назвіть найвидатніші фрески Рафаеля у станцах папського палацу у Ватикані.

Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 1,5 бала)

10. Назвіть класичні театри Японії. Схарактеризуйте їх особливості.

11. У чому полягають відмінності парків Великої Британії та Франції?

Високий рівень (правильна відповідь — 3 бали)

12. Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Дайте докладну й обґрунтовану відповідь на запитання.

  • Якими були головні досягнення голландського та фламандського живопису XVII ст.? Схарактеризуйте твори найвидатніших живописців цієї доби.

(Усього — 12 балів)

2. Презентація альбому «Культурна спадщина народів світу»

IV. Підбиття підсумків уроку

Рефлексія

  • Сьогодні мені вдалося...
  • Виправдалися мої очікування щодо...
  • Створений нами альбом «Культурна спадщина народів світу» викликає у мене приємні почуття, тому що...
Попередня
Сторінка
Наступна
Сторінка

Зміст