Відповіді до екзамену - історія країн Європи та Америки

34. Канада 1918 – 1945 р.

Канада в період між війнами. Становлення незалежної Канади

Наприкінці 1919 року канадський уряд викупив Північні і Трансконтинентальні залізниці, і після об'єднання вони почали називатися Канадськими Національними залізницями. Після того, як Борден пішов у відставку в 1920 році, посаду прем'єр-міністра обійняв Артур Мейєн. Вибори 1921 року привели до влади лібералів, на чолі яких стояв новий лідер - Вільям Ліон Маккензі Кінг.

1920-ті роки відзначалися швидким підйомом економіки. Технічні і промислові досягнення сприяли покращенню рівня життя. Влітку 1929 року промислове виробництво розвивалося повільніше. У жовтні цього ж року криза на ринку цінних паперів призвела до безробіття і хвилі банкрутств по всій Канаді, як і в усьому світі. Переможений на виборах 1930 року, Кінг поступився консерваторам. Вибори 1935 року повернули лібералів в уряд, де вони присутні безперервно протягом наступних 22 років.

У період між війнами Канада перетворилася з колонії у незалежну державу в складі Британської Співдружності. Прем'єр-міністр Борден увійшов до складу Кабінету міністрів у Лондоні. Конференція Співдружності 1926 року підтвердила у своїй Декларації Рівноправності, що Об'єднане Королівство, а також усі домініони стали "автономними державами всередині Британської Імперії, які мають однаковий статус і жодним чином не підкорені одна одній". Однак, вони були "об'єднані вірністю монархії, і називалися членами Британської Співдружності Націй". Ці резолюції були підтверджені британським парламентом у Вестмінстерському законі в 1931 р.

Законом проголошувалося, що жоден закон, прийнятий у майбутньому парламентом Великобританії, не поширюватиметься на жоден домініон, за винятком випадків, коли сам домініон вимагає ухвалення такого закону і тільки з його згоди. Таким чином, Канада здобула суверенітет шляхом мирних конституційних змін.

Канада і Друга світова війна

Парламент Канади прийняв рішення про участь у Другій світовій війні на боці Великобританії, країна вступила у війну на самому її початку.

Повний дивізіон Канадських Збройних Сил був переправлений у Великобританію. Було оголошено, що союзний план підготовки пілотів здійснюватиметься в Канаді. Тільки за цим планом було підготовлено більш як 131 тисячу пілотів і техніків для Британської Співдружності. Канада надала близько 72800 пілотів, навігаторів та інженерів.

Королівські Канадські Військово-морські сили були збільшені з кількох десятків суден до понад чотирьох сотень. Вони служили переважно для знищення підводних човнів і супроводу військ у північній частині Атлантичного океану.