Історія України опорні конспекти 9 клас

Середня освіта

1871 р. Затверджено новий статут гімназій, за яким їх було перетворено на класичні гімназії з 8-річним терміном навчання.

Для жінок було створено окремі жіночі гімназії.

1859 р. Відкрито першу жіночу гімназію в Києві.

Як і перше, діяли середні навчальні заклади закритого типу (інститути шляхетних дівчат, приватні пансіони).

Потреби в кадрах висококваліфікованих робітників і службовців сприяли виникненню училищ професійної освіти: ремісничих, технічних, сільськогосподарських, нижчих промислових, комерційних тощо.

Для підготовки офіцерських кадрів для армії було створено кадетські корпуси з семирічним терміном навчання. Навчання велося російською мовою та було платним.

1887 р. Циркуляр “Про кухарчиних дітей”, який забороняв вступ до гімназії дітям із малозабезпечених сімей. Наприкінці XIX ст. в Україні було 129 гімназій, 19 реальних училищ, де навчалися представники заможних верств населення. На західноукраїнських землях 1874 р. Дозволено навчання українською мовою у середніх навчальних закладах. Кінець XIX ст. У Галичині було 6 українських гімназій і 29 польських, у Північній Буковині — функціонували дві німецько- українські гімназії (українську мову вивчали як окремий предмет), у Закарпатті існували три гімназії, в яких українську мову не вивчали зовсім.