Історія України опорні конспекти 7 клас

Данило Галицький

(1201-1264)

Один із найвидатніших князів української історії, мудрий, талановитий, далекоглядний правитель, хоробрий воїн і здібний полководець, мужній лицар, залишив добру славу для нащадків. Сильна особистість, високоосвічена людина свого часу. Знав німецьку, угорську, польську, литовську, грецьку й латинську мови. “Мудрий як Соломон”, — так літописець називав Данила Галицького.

Заслуга Данила Галицького як видатного політичного і державного діяча полягала втому, що він зумів за складного зовнішнього оточення, монгольської навали перетворити Галицько-Волинське князівство на міцну й велику державу європейську, на яку зважали як на Заході, так і на Сході. Повернув авторитет князівської влади.

Данило гідно продовжував справу свого батька Романа, який об’єднав Галицьке і Волинське князівства. “Працею свого життя він відбудував державу свого батька Романа і заклав основи її подальшого розвитку” (І. Крип’якевич). Був наполегливим і цілеспрямованим, намагався зміцнити князівство своїми справами, був вірним об’єднавчій політиці свого батька. Його діяльність слугувала прикладом для наступних поколінь з утвердження сильної, могутньої Галицько-Волинської держави.