Історія України опорні конспекти 7 клас

Зовнішній вигляд слов’ян

Слов'яни високі на зріст, міцні тілом, надзвичайно сильні, легко переносять спеку і холод.

В одних письмових джерелах вони з русявим волоссям та синіми очима, носили довгі вуса, а бороди переважно стригли. Волосся підстригали в кружок або голили зовсім, залишаючи тільки довгий чуб.

Прокопій Кесарійський у книзі “Війна з готами” вказував, що колір обличчя в них зовсім білий, волосся не русяве і не переходить у чорне, а рудувате і до того ж — у всіх.

“Наші люди були колись здебільшого русяві, з ясними (синіми або сірими) очима... Були терпеливі на холод, негоду, голод. Любили пісні, музику, гулянки, ігрища, забавки; мали веселу вдачу, були охочі до меду, пива. Вельми привітні і ласкаві були до чужого чоловіка, як йому доводиться бути між нашими людьми. Чужого чоловіка, гостя (купця) кожен було нагодує, напоїть, оборонить, обдарує” (Г. Коваленко “Українська історія”).

Слов’яни були дуже привітними, волелюбними, з великою пошаною ставилися до жінок, роботящі. В походах витривалі, у боях — хоробрі. Надзвичайно цінували свободу, не давали нікому себе підкорити і їх не можна було примусити до рабства.

“Вирушаючи на війну, багато з них іде на ворога пішим, тримаючи в руках невеликий щит і дротик; панцирів вони не носять...”, — писав Прокопій Кесарійський.