Історія України опорні конспекти 7 клас

Зовнішня політика

У зовнішніх зносинах надавала пере вагу дипломатії, переговорам. Війн не вела, а більше думала про внутрішній спокій і лад у державі, а тому дбала, щоб була сприятлива міжнародна обстановка.

1946 р. (або 957 p.). Княгиня у супроводі великого посольства з понад 100 осіб (16 двірських жінок, священика Григорія, 20 послів, 44 купців, двох перекладачів, 18 служниць та інших) відвідала Константинополь і була прийнята візантійським імператором, який, згідно з літописною розповіддю був зачарований її красою і розумом. Прагнула оженити сина Святослава на візантійській принцесі. Ользі було влаштовано пишний прийом, запрошено на імператорські обіди, іподромні перегони тощо. Візантійський імператор Константин Багрянородний у творі “Про церемонії” описав цей візит. Ольга вела розмову з імператором сидячи, що було надзвичайним привілеєм, яким до того іноземне посольство не користувалося.

2. Згодом княгиня вдруге відвідала Константинополь, було укладено союзницьку угоду, що зміцнила господарські та культурні зв’язки з цією могутньою державою.

3. Щоб домогтися більших поступок з боку Візантії, Ольга активізувала дипломатичні відносини із західноєвропейськими Державами.

4. 959 р. Відправила послів до германського імператора Оттона І з проханням направити до Києва єпископів і священиків.

961 р. На Русь прибула від Оттона І місія єпископа Адальберта, маючи на меті прилучити Русь до римо-католицького світу, але і успіху не мала, бо під загрозою фізичної розправи з боку язичників змушена була рятуватися втечею у 962 році.

Дипломатія — діяльність керівників держав і урядів, спрямована на досягнення цілей зовнішньої політики, захист інтересів держави і її громадян у зарубіжних країнах.

Реформи — перетворення, зміни, нововведення.

Висновки

1. Майже 20 років мирно, а не силою управляла своєю великою державою, приділяючи основну увагу внутрішнім справам.

2. Значно зміцнила Київську державу, що заклало традиції державотворення на території сучасної України.