Історія України опорні конспекти 7 клас

Внутрішня політика

1. Намагалася обмежити прерогативи місцевої знаті, закріпивши за княжою скарбницею виняткові права на багаті хутровим звіром землі, що забезпечувало їй постійний прибуток.

2. Було зроблено познаки на деревах, каменях, стовпах, які означали князівську власність на землю та мисливські угіддя.

3. Щоб запобігти новим виступам з боку підлеглих племен, Ольга провела реформу, якою унормувала розміри повинностей з феодально залежного населення:

• було запроваджено норми данини, податків - “уроки", “оброки", “дані”, щоб регламентувати повинності (такі терміни вживає літописець);

• створено “устави”, щоб ними керувалися княжі дружинники, збираючи данину;

• данину приймали від населення в укріплених пунктах - “становищах” — опорних пунктах центральної влади на місцях спеціально послані представники київської адміністрації у певний визначений час за визначеними розмірами;

• встановила місця збору данини — “погости” — адміністративно-господарські осередки, куди зносилася данина де княжі люди забирали зібрану данину, тут здійснювалися князівські розпорядження, чинився суд;

• дві частини данини відправляли до Києва як державний прибуток, третю частину — до Вишгорода в Ольжин двір і вона була прибутком княгині (Вишгород — місто княгині Ольги).

4. Адміністративна і судова системи Київської держави поширювалися на всі підвладні Києву землі племінних княжінь.

5. Розбудовувала Київ.

6. Купо збудовано резиденцію Ольги у Києві - двоповерхову кам’яну споруду, простору і величаву, з могутніми мурами, прикрашену мармуром, червоним шифером і декоративною керамікою.

7. Сама об’їздила на санях та возі майже всі свої володіння: річками Десна, Мста, була в Новгороді, Пскові, закладала нові села, міста, наставляла у них урядників. Літописець повідомляє, що у Пскові, мов реліквію, зберігали сани, якими вона подорожувала.

8. Сама прийняла християнство і доклала багато зусиль для поширення нової релігії.