Історія України опорні конспекти 7 клас

Історичне значення Галицько-Волинської держави в розвитку української державності

1. Галицько-Волинська держава була спадкоємницею політичних і культурних традицій Київської держави, опорою української державності, зберегла в українців почуття культурної та політичної ідентичності.

2. Була найрозвиненішою державою Європи, знаною і шанованою у світі завдяки високому розвиткові господарства, ремесла, містобудування, торгівлі, культурних надбань.

3. Після занепаду Києва вона на ціле століття продовжила існування державності на східнослов’янських землях і стала головним політичним центром України, відігравала важливу роль в історії України.

4. У переломний момент історії, об’єднуючи українські землі, Галицько-Волинська держава зберегла в українців почуття культурної та політичної ідентичності.

5. Державницькі традиції Галицько-Волинського князівства мали велике значення для збереження й зміцнення історичної самосвідомості українського народу.

6. Вони дали початок багатьом процесам, розвиток яких сприяв формуванню українського етносу й української народності.

7. Галицько-Волинська держава відновила і розвинула зв’язки Русі з Європою.

8. Вона вела боротьбу проти своїх сусідів, які зазіхали на її землі, відстоювала свободу і незалежність, протягом десятиліть захищала свою землю від ворогів.