Історія України опорні конспекти 7 клас

Вступ

Історія України — це наука про розвиток людського суспільства на українських землях. Вона досліджує історію народів, які в різні часи проживали на території України, розвиток їхньої державності та матеріальної і духовної культури.

"Історія — це свідок століть, факел істини, душа пам’яті, наставниця життя!"

“Оглядаючи з високих київських пагорбів далекі простори поза Дніпром, дослуховуючись голосу віків, мимоволі замислюєшся: звідки ми пішли і чиї ми діти?”

Український народ має свою давню історію. Вона складна і суперечлива, велична і славна, коріння її сягає у сиву давнину. Вивчення давньої історії України має велике значення для з’ясування походження українського народу, формування основ його способу життя, його державності, культури, світогляду, ментальності, його зв'язків з іншими народами.

Історія України тісно пов’язана з іншими науками: етнографією, археологією, українознавством, та спирається на знання з географії, культури, літератури тощо. Вона є складовою частиною всесвітньої історії.

Україна завжди була багатим, привабливим краєм, що зумовлювало навали численних агресорів, які розоряли наш край, спричиняли трагізм історичної долі українського народу.

Вивчення минулого кожним громадянином нашої Батьківщини важливе, бо без минулого не можна зрозуміти сучасне. Пам’ятаймо слова великого Кобзаря: „Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього”.

Зрання давньої історії України допомагає краще зрозуміти українські традиції, матеріальне виробництво, культуру українського народу, витоки яких сягають у сиву давнину.

Історична освіта озброює кожну людину певним історичним світоглядом, навчає з фактів життя робити загальні історичні висновки.

Курс історії України містить важливі відомості зі всесвітньої історії, особливо з історії Польщі, Литви, Росії, Туреччини та інших держав. Боротьба проти агресорів, політичні ідеї демократизму, свободи, що проникали в Україну з Європи, сприяли розбудові українського суспільства, піднесенню його боротьби за свободу, національну незалежність і державність.

У свою чергу, боротьба українського народу проти кочових орд печенігів, половців, монголо-татар, турків рятувала європейські народи, створювала їм сприятливі умови для прогресивного розвитку.

Попередня
Сторінка
Наступна
Сторінка