ІСТОРІЯ УКРАЇНИ ВІД НАЙДАВНІШИХ ЧАСІВ ДО ПОЧАТКУ XX СТ.

УКРАЇНА В РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Вибори Верховної Ради України 2006, 2007 pp.

Вибори до Верховної Ради України були проведені 26 березня 2006 р. Голосування відбувалося за партійними списками.

У виборчих перегонах узяли участь 45 політичних партій та блоків, проте 3 %-й бар'єр подолали тільки п'ять політичних сил:

• Партія регіонів — 32,14 %;

• Блок Юлії Тимошенко — 22,29 %;

• Блок «Наша Україна» — 13,94 %;

• Соціалістична партія України — 5,67 %;

• Комуністична партія України — 3,66 %.

40 інших партій і блоків не потрапили до парламенту. 12 із них набрали менше ніж 25 тис. голосів кожний. Найменше голосів отримала партія «Вперед, Україно!». За її кандидатів у народні депутати по всій Україні проголосувало лише 6970 виборців.

Електоральна картина парламентських виборів була ідентичною з картиною президентських виборів. Партія регіонів здобула перше місце у восьми областях (Луганській, Донецькій, Харківській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Дніпропетровській і Херсонській), а також в АРК і м. Севастополі. БЮТ переміг у 13 областях і м. Києві. Блок «Наша Україна» здобув перемогу лише в трьох областях — Івано-Франківській, Львівській і Закарпатській. Соціалістична партія України мала найкращі результати тільки в Черкаській (друге місце), а також Вінницькій, Чернігівській, Київській, Кіровоградській, Донецькій областях (третє місце). Найбільшим здобутком Комуністичної партії України було третє місце на виборах у Дніпропетровській і Луганській областях, а також у м. Севастополі.

Парламентські вибори засвідчили, що більшість громадян України відкинула ідеї комуністичної реставрації і підтвердила вибір на користь незалежності, ринкової економіки та демократії. Однак проблеми структурування суспільства та створення у парламенті демократичної більшості, налаштованої на прискорене реформування державних структур, народного господарства та духовної сфери, залишилися актуальними.

Участь України в діяльності ООН та інших міжнародних організацій дозволила їй закріпити свій міжнародний статус. Україну стали сприймати як державу, що є частиною Європи й усього міжнародного співтовариства. Український народ, який попри всі незгоди й економічні труднощі зберігає патріотичні почуття й сумлінно працює, в різних сферах діяльності впроваджуючи демократичні ідеали, заслуговує на повагу сучасників і добру історичну пам'ять майбутніх поколінь.

30 вересня 2007 р. відбулись дострокові вибори до Верховної Ради України.

У виборчих перегонах 3 %-й бар'єр подолали:

• Партія регіонів — 33,37 %;

• Блок Юлії Тимошенко — 30,71 %;

• Україна — Народна самооборона — 14,15 %;

• Комуністична партія України — 5,39 %;

• Блок Литвина — 3,96 %.