Історія України опорні конспекти 11 клас

Героїзм українського народу

1. У лавах Червоної армії несло службу 127 тис. жінок з України. Жінки боролися у партизанських загонах, антифашистському підпіллі.

2. За мужність і відвагу в боях на фронтах Другої світової війни 2,5 млн воїнів — жителів України нагороджено орденами і медалями СРСР (із 7 млн загальної кількості відзначених у Радянській армії), 2072 українці удостоєні звання Героя Радянського Союзу, із них 32 — двічі, а один тричі (льотчик Іван Кожедуб).

3. 27 жінкам, які народилися в Україні, присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Всього в боях за Україну брало участь 53 жінки — Герої Радянського Союзу (серед них 28 росіянок, 21 українка, 2 татарки, карелка і єврейка).

4. Під час звільнення Криму уславився гвардійський жіночий авіаційний полк нічних бомбардувальників, сформований Героєм Радянського Союзу М. М. Расковою.

5. Повітряні тарани здійснили 55, закрили своїми тілами амбразури дотів — 25, спрямували свої палаючі літаки на скупчення ворожої сили і техніки 32 воїни — громадяни України.

6. Радянські партизани і підпільники України за самовіддану боротьбу з ворогом одержали майже 63,5 тис. урядових нагород (із 152 тис. нагород партизанів і підпільників по всьому СРСР).

7. Двома Героями Радянського Союзу і водночас повними кавалерами орденів Слави є українці: І. Драченко — з Черкащини і П. Дубинда — з Херсонщини.

8. Українські фронти відіграли вагому роль в остаточному розгромі Німеччини та її союзників у Європі.

9. Український народ дав Збройним силам понад 300 полководців і воєначальників.

10. Більше половини радянських фронтів та армій, що діяли проти гітлерівців, очолювали українці — А. Єфременко, С. Тимошенко, Р.Малиновський, І. Черняхівський, П. Рибалко, К. Москаленко та інші.