Історія України опорні конспекти 11 клас

Співробітництво України з СНД

1. Відносини з СНД ґрунтуються на багатовіковій історії, міжетнічних зв’язках і певній взаємозалежності, яка виникла в межах колишнього єдиного загальносоюзного простору.

2. Від самого початку створення СНД Україна виступала проти спроб перетворити СНД в наддержавну структуру, а тому відмовилася підписати статут СНД, який звужував її суверенітет. Не підписала документа про створення Об’єднаних Збройних сил СНД.

3. У 1994 р. Україна приєдналася до Економічного союзу як асоційований член.

4. У 1995 р. почалося активне військово-технічне співробітництво в межах Алма-Атинської угоди про створення Об’єднаної системи протиповітряної оборони.

5. У 2003 р. укладено угоду про формування Єдиного економічного простору.

6. Україна, зважаючи на власні національні інтереси, не приєдналася до всіх угод, укладених в рамках СНД. Так, лише за перших 5 років існування СНД було підписано близько 600 документів, з яких Україна підписала лише 74%.

7. Україна бере участь у статутних міждержавних, міжгалузевих і галузевих органах співдружності (в межах співдружності їх діє майже 90. а Україна бере участь лише у 58). Україна виступає за створення зони вільної торгівлі в рамках СНД.