Історія України опорні конспекти 11 клас

Кроки до інтеграції української економіки в європейський та світовий економічний простір

До осені 1994 р. Україна залишалася єдиною країною СНД, яка не отримувала кредитів Міжнародного валютного фонду, бо вважалося, що Україна не здійснює ринкових реформ.

За підсумками 2001 р. Україна посіла третє місце в світі за обсягами продажу військової техніки, випередивши Францію, Велику Британію, Німеччину і Китай (було постачено до 14 країн 389 бойових одиниць). На першому місці залишилися США, на другому — Росія.

На міжнародний ринок протягом 2001-2004 рр. пішли високоякісні шоколадні вироби Чернівецької, Тростянецької (Сумська обл.), Львівської («Світоч») кондитерських фабрик, чоловічі сорочки швейних підприємств Києва, Львова, одяг з Харкова та інша продукція.

Металургійна промисловість України налагодила тісну співпрацю з багатьма країнами світу, вносить левову частку надходжень до державного бюджету.

Прийнято Закон про державну програму заохочення іноземних інвестицій в Україні. Україна налагоджує співробітництво з країнами ЄС, ведуться переговори про підписання Угоди про асоціацію, визначено 78 пріоритетів співробітництва України — ЄС.

У 2008 р. Україна приєдналася до Світової організації торгівлі.

У 2010 р. Україна здійснювала торгові операції з більш як 200 країнами світу.

Утім усе ще Україна більше ввозить товарів, ніж вивозить.