Історія України опорні конспекти 11 клас

ПРЕЗИДЕНТИ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ

Леонід Кравчук

Перший Президент незалежної України. Народився 10 січня 1934 р. в с.Великий Житин Рівненської області. Навчався в Рівненському кооперативному технікумі, а згодом в Київському університеті, кандидат економічних наук. Працював викладачем політекономії, на партійній роботі (завідувачем ідеологічного відділу ЦК КПУ, секретарем ЦК КПУ, другим секретарем ЦК КПУ).

У 1990-1991 рр. — голова Верховної Ради України.

У 1991-1994 рр. — перший Президент незалежної України.

Л. Кравчук об’єднав навколо себе центристські політичні сили й частину представників партійно-державної номенклатури, які підтримали незалежність України.

На виборах 1994 р. — кандидат у Президенти, де поступився Л. Кучмі.

Л. Кравчук був членом Комісії з питань культури й духовності, президентом фонду сприяння мистецтвам України, депутатом Верховної Ради України.

Історичним для Л. Кравчука є те, що він наполегливо й послідовно втілював у життя ідею незалежності України, очолював складні процеси державотворення на першому етапі самостійності України. Не допустив, завдяки поміркованій політиці, виплеску соціальної напруги, як це сталося в деяких пострадянських країнах. Водночас він не вжив необхідних заходів для проведення глибоких ринкових перетворень, що призвело до значного погіршення соціально-економічної ситуації в Україні.

Обіцянки Л. Кравчука реалізувати протягом п’яти років 5 «Д» — державність, демократія, достаток, духовність, довіра — не було виконано.

У 2011 р. очолив Конституційну асамблею з підготовки нової Конституції України.