НОВА ІСТОРІЯ (XVI—КІНЕЦЬ XVIII СТ.)
Створення США

Створення американських колоній Англії. Англія пізніше від інших європейських держав приступила до колонізації Америки. Англійці, на відміну від іспанців, не шукали багатих родовищ золота і срібла або — як португальці й голландці — ринків для купівлі й вивозу до Європи рідкісних і цінних товарів. Вони прагнули знайти вільні землі, придатні для обробітку. Північна Америка стала саме тим місцем, якого шукали англійці. Місцевий клімат нагадував європейський; були тут і багаті землі, ліси. Басейни річок Міссісіпі та Св. Лаврентія давали змогу великим суднам досягати районів континенту, віддалених від узбережжя на тисячі кілометрів. Крім того, тут не було осілого тубільного населення, як в іспанських колоніях. Англійцям довелося зустрітися з нечисленними (200 тис. чол.) племенами, головним заняттям яких було полювання, тому англійські колоністи своєю працею освоювали природні багатства нового континенту.

Перше постійне поселення англійці заснували 1607 р. у гирлі річки Джеймс (Віргінія). Згодом нові поселення виникли на півночі і півдні, уздовж узбережжя—від іспанської Флориди до Нової Англії. Кожна з цих колоній виникла незалежно одна від одної, зі своїм виходом до моря.

Засновниками колоній попервах були торговельні компанії, що брали на себе перевезення колоністів та їх облаштування на нових територіях, а також великі власники, які купляли чи отримували землі в дар від короля.

Компанії та власники призначали губернаторів, збирали податки. Колоністи користувалися правами англійських громадян.