Наскрізний зріз української історії від найдавніших часів до сьогодення

Звернення Верховної Ради України до українського народу (2007 p., квітня 2)

Шановні співвітчизники!

Наша держава знову опинилася на порозі серйозних випробувань. Група радикально налаштованих політиків, що нарекла себе «об’єднаною опозицією», прагне перенести свої внутрішні проблеми та нереалізовані владні амбіції у площину глобального політичного конфлікту. Не замислюючись над наслідками, вони ладні не лише позбавити суспільство стабільності та громадянського спокою, а й поставити під загрозу саме існування Української держави.

Лідери «об’єднаної опозиції», усвідомивши безперспективність і, головне, правову безпідставність заяв про нелегітимність Верховної Ради України та необхідність проведення позачергових виборів до Верховної Ради України, перейшли до руйнівних дій, що виходять за межі конституційного поля та здатні дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію, створити в країні атмосферу безвладдя та правового свавілля. [...]

Верховна Рада України з усією відповідальністю заявляє, що сьогодні немає жодних правових підстав для дострокового припинення повноважень нинішнього парламенту, обраного, за визнанням усіх поважних вітчизняних і міжнародних організацій та й самого Президента України, в результаті вільного волевиявлення народу та відповідно до усіх демократичних норм виборчого законодавства.