Наскрізний зріз української історії від найдавніших часів до сьогодення

Заява Центрального Проводу НРУ щодо підписання Президентом України Л.Д.Кучмою у Москві Угоди про економічне співробітництво з Російською Федерацією (1998 p., березня 6)

[...] підписана під час візиту Президентом України Л.Кучмою у Москву угода про економічне співробітництво не закладає бази для рівноправного і взаємовигідного розвитку двох держав. Засади договору у разі їх реалізації створять загрозу тісного прив’язання України до російського ринку, накладання на наші труднощі внутрішніх російських проблем, експансію російського капіталу на український ринок та привілейований доступ до власності в Україні. Російська економіка, обтяжена невиплатами зарплат і пенсій, низьким технологічним рівнем, неконкурентноздатністю готової продукції на світовому ринку, прагне інвестувань, що принесуть високі й швидкі прибутки. Українська сторона не може дозволити, щоб це робилося нашим коштом. У стратегічно важливих сферах життєво необхідно зберегти національний контроль, обмежити невиправдано сильний вплив зовнішнього фактора, як східного, так і західного. Положення договору істотно знижують рівень економічної безпеки України.

Угода про економічне співробітництво та програма такого співробітництва на 10 років свідчать про те, що керівництво України фактично відмовилося від створення власної цілісної повноструктурної економіки з достатнім рівнем забезпечення потреб внутрішнього ринку продукцією власного виробництва. Українське керівництво не витримало перевірки європейськими стандартами. [...]