Наскрізний зріз української історії від найдавніших часів до сьогодення

Звернення Міністерства внутрішніх справ Підкарпатської Русі до окружних урядів з приводу створення Організації Народної оборони «Карпатська Січ» і сприяння в її роботі (1938 p., листопада 10)

Рішенням тут. (ешнього) міністерства з дня 10. XI. 1938 чис. 372/38 були затверджені по згоді з паном предсідником правительства Підкарпатської Руси статути організації Народної Оборони «Карпатська Січ» з осідком в Хусті, а з кругом ділення на цілу Підкарпатську Русь.

Згідно § 2 того статуту ціллю товариства є оборона державних та національних інтересів Підкарпатської Руси та плекання оборонного духа в українськім-руськім громадянстві того краю, поборювання протидержавної пропаганди і всестороння підтримка правительства Підкарп. Руси, зокрема, удержування ладу та безпечності.

З огляду на це, що товариство має за завдання переводити консолідаційну працю для привернення та удержання ладу та спокою і скріплення державної думки, взиваю всі уряди, щоб і вийшли на встрічу діяльносте того товариства, в законних рамках підтримували єго чинність та з тим товариством та складовими єго організаціями т. зв. «відділами» співпрацювали. [...]