Наскрізний зріз української історії від найдавніших часів до сьогодення

Наказ армії Південного фронту «Про ліквідацію анархії і безпорядків у повстанській армії Н.Махна» (1920 p., листопада 20)

[...] У зв’язку з закінченням бойових дій проти Врангеля, внаслідок його розгрому, Революційна Військова Рада Південного фронту вважає завдання, поставлене перед Повстанською армією, виконаним і пропонує Повстанській армії негайно розпочати роботу по перетворенню партизанських повстанських частин у нормальні військові з’єднання Червоної Армії [...] За останній період були наявні такі правопорушення:

1. 12 листопада в с Михайлівні були пограбовані і вбиті 12 червоноармійців [...]

7 листопада в с. Іванівці убито 6 червоноармійців і 2 кавалеристи.

8. В районі с. Жеребець пограбовано відділ постачання 23-ї дивізії, проведено збройний набіг на інтеркавбригаду. Поранено командира транспорту. Убито декілька червоноармійців [...] Чимало різних груп, які називають себе махновцями, по всій Україні здійснюють пограбування і насильство над населенням. Все це змушує Революційну Військову Раду Південного фронту ліквідувати партизанщину і безпорядки в районі фронту і тому пропонує Реввійськраді Повстанської армії:

1) Всі частини колишньої Повстанської армії, які перебувають в Криму, негайно ввести до складу 4-ї армії, Реввійськраді котрої доручено їх переформувати. [...]

3) Реввійськраді Повстанської армії провести заходи по роз’ясненню серед бійців необхідності прийнятих заходів.