РЕФОРМАЦІЯ В ЄВРОПІ

Лойола Ігнатій

Лойола Ігнатій (у миру Ініго Лопес де Рекальдо) (23 жовтня 1491 — 31 липня 1556) — католицький святий, засновник ордену єзуїтів і його генерал з 1541 р. Походив із знатного баскського роду. Служив в армії; у 1521 p., після важкого поранення, дав обітницю служіння католицькій церкві.

Придбавши аскетичний досвід, пройшовши курс богослов'я і переживши кілька божествених осяянь, Лойола покинув монастир і віддав перевагу проповіді в миру. Спочатку його діяльність викликала переслідування з боку іспанської інквізиції, і йому довелося перебратися в Париж, де в 1534 р. він з однодумцями приніс обітницю бідності і цнотливості. Після невдалого паломництва в Святу Землю вирушили до Рима, де папа благословив створення нового ордену, який став найважливішим знаряддям Контрреформації. Лойола виробив організаційні і моральні принципи ордену єзуїтів.

У творі «Духовні вправи» (1548) він виклав систему єзуїтської освіти, метою якої вважав виховання людей, абсолютно відданих католицтву. В ім'я церкви Лойола допускав будь-які методи діяльності. У1622 р. він був зарахований до числа святих, його пам'ять відмічається 31 липня.