ДУХОВНИЙ СВІТ ЛЮДИНИ СЕРЕДНЬОВІЧНОГО ЗАХОДУ

Готичний стиль

Готика (від італ. gotico, букв..— готський, від назви німецького племені готів), готичний стиль — художній стиль (між серединою XII і XVI ст.), який завершив розвиток середньовічного мистецтва в Західній, Центральній і частково Східній Європі.

У готиці відбилися кардинальні зміни в структурі середньовічного суспільства. Провідним архітектурним типом став міський собор: каркасна система готичної архітектури дозволила створювати небувалі за висотою і обширністю інтер'єри соборів, прорізати стіни величезними вікнами з багатокольоровими вітражами. Спрямування собору вгору виражене гігантськими ажурними вежами, стрілчастими вікнами і порталами, вигнутими статуями, складним орнаментом.

Розвивалися містобудування і громадська архітектура (житлові будинки, ратуші, торгові ряди, міські вежі з пишним декором). У скульптурі, вітражах, живописних і різьблених вівтарях, мініатюрах, декоративних виробах символіко-алегоричний зміст поєднується з новими духовними спрямуваннями, ліричними емоціями; розширюється інтерес до реального світу, природи, багатства переживань.