Україна: між перемогами і поразками

Вступ

Характерною особливістю сучасного етапу існування Української держави є зацікавлення широкими колами громадськості контроверсійними питаннями вітчизняної історії.

Час від часу в епіцентрі суспільної уваги опиняються різні ювілейні дати, відомі й маловідомі історичні події та постаті, а встановлення пам'ятників діячам минулого часто-густо призводить до жорсткого політичного й силового протистояння. Останнім часом в Україні жодна виборча кампанія не обходиться без акцентування уваги на гострих чи неоднозначних сторінках нашої історії. Більше того, історичне минуле українського народу стало чинником, який подекуди викликає напругу у взаєминах України з сусідніми державами. Скажімо, так було в 2004 році, коли Україна і Польща відзначали 60-ту річницю так званої Волинської трагедії. А що вже говорити про українсько-російські відносини, де тема українського національно-визвольного руху, зокрема діяльності ОУН, УПА, дивізії «Галичина», перманентно виринає як одна з пекучих проблем у взаєминах між двома країнами.

Чому так відбувається?

Відповідь, на наш погляд, може бути одна: українська нація через переосмислення свого історичного минулого намагається віднайти власний шлях поступу в XXI ст. Це — складний і болючий процес, який не завжди належно сприймається сусідніми державами, історія яких тісно переплетена з минулим нашої Батьківщини.

Мета цієї книжки — допомогти українцям пізнати, зрозуміти та осмислити події минулого, які вже сьогодні викликали значний резонанс у суспільстві.

Увазі читача пропонується погляд на окремі сторінки і проблеми української минувшини, які не так широко представлені у засобах масової інформації, хоч і надалі залишаються предметом пильної уваги суспільства.

Попередня
Сторінка
Наступна
Сторінка