МАЛИЙ СЛОВНИК ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕЛЯНСЬКИЙ З'ЇЗД — відбувся 28 травня — 2 червня 1917 у Києві за участю 2500 делегатів, у т.ч. 1500 з правом вирішального голосу. З'їзд обговорив питання про відносини між Українською Центральною Радою і Тимчасовим урядом, про поточний момент і ставлення до Тимчасового уряду і війни, про земельну справу в Україні, про земельні комітети, про антиукраїнське спрямування російських газет, про організацію села, про заборону О.Керенським Другого Українського військового з'їзду та інші й ухвалив по них рішення. Гострій критиці були піддані як політика Тимчасового уряду, так і діяльність Центральної Ради в цілому.

З'їзд обрав Тимчасову Всеукраїнську Раду селянських депутатів у складі 134 осіб та Тимчасовий Центральний комітет Української селянської спілки з 15 осіб. Обидві ці інституції вливалися до складу Центральної Ради, де їм було відведено 212 місць із правом вирішального голосу. Рішення з'їзду ввійшли складовою частиною до 242 селянських наказів, опублікованих пізніше в Декреті про землю.

І.Хміль[А] [Б] [В] [Г] [Д] [E] [Є] [Ж] [З] [I-Ї-Й] [K] [Л] [M] [H] [O] [П] [P] [C] [T] [У] [Ф] [X] [Ц] [Ч] [Ш] [Щ] [Ю] [Я] [Всі]