Всесвітня історія. 7 клас: розробки уроків до підручника О. В. Гісема та О. О. Мартинюка

УРОК № 16

Тема. Практичне заняття «Наслідки хрестових походів».

Мета: визначити наслідки та значення хрестових походів; закріпити теоретичні знання учнів, набуті впродовж вивчення теми; розвивати аналітичні здібності учнів; виховний аспект уроку реалізується на підставі осмислення учнями процесів формування європейської історії в епоху Середньовіччя; спонукати учнів до подальшого поглиблення своїх знань.

Тип уроку: застосування набутих знань.

Обладнання: підручник, атлас, матеріали, підготовлені до практичного заняття.

Структура уроку

I. Організація навчальної діяльності

II. Актуалізація опорних знань

III. Проведення практичного заняття

IV. Закріплення нових знань

V. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Дидактична гра «Чи знаєте ви...»

Правила гри. Учні дають короткі відповіді на запитання, які диктує вчитель. Гру можна проводити з окремими учнями, групою учнів або з усім класом. В усній формі вона виконуватиме роль своєрідної інтелектуальної гімнастики, а в письмовій (учні відповідають на аркушах, які перевіряються за зразком) — дозволить швидко перевірити знання усього класу.

1. Який папа римський закликав до І хрестового походу?

2. Коли відбувся Перший хрестовий похід?

3. Які держави були утворені хрестоносцями на Сході?

4. Назвіть духовно-рицарські ордени, утворені хрестоносцями в Палестині.

5. Які європейські правителі взяли участь у походах?

6. Коли хрестоносці захопили Константинополь?

III. ПРОВЕДЕННЯ ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ

Ознайомлення з матеріалами, наданими вчителем

Заповнення таблиці «Хрестові походи»

Зразок заповненої таблиці

Похід

Дата

Зміст, основні події

Результат

1

1096—1099 рр.

Взяття хрестоносцями Антіохії, Едесси та Єрусалима

Виникнення держав хрестоносців на Сході

II

1147—1149 рр.

Очолювали французький король Людовік VII та німецький імператор Конрад III

Закінчився невдало після облоги Дамаска

III

1189—1191 рр.

Похід «трьох монархів»: німецького імператора Фрідріха І, французького короля Філіпа II Августа та англійського короля Річарда І Левове Серце

Закінчився поразкою після смерті Фрідріха І

IV

1202—1204 рр.

Взяття хрестоносцями Константинополя

Заснування Латинської імперії

Запитання

Чому історики вважають хрестові походи однією з найяскравіших сторінок Середньовіччя?

Підсумки

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ

Метод «Мозковий штурм»

Учитель пропонує учням колективно сформулювати й записати у вигляді плану основні підсумки хрестових походів.

V. ПІДСУМКИ УРОКУ

Учитель пропонує учням по черзі висловити свою думку щодо того, про що вони дізналися на уроці.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготуйте есе «Вплив хрестових походів на розвиток Середньовічних Заходу і Сходу».



Підтримати сайт і наші Збройні Сили можна за посиланням на Buy Me a Coffee.